Posedlá multitaskem

29. listopadu 2016 v 21:03 | Mamlena |  píšu
Ahoj, jsem Madelaine a mám závislost, se kterou bojuji po celý život.
Jsem posedlá multitaskem.
Jakmile se věnuji jen a pouze jedné činnosti, jsem nervózní. Příznaky nervozity se u mě projevují především na okousaných krvácejících prstech a rtu. Pevně zatínám zuby, drbu se ve vlasech a jsem všeobecně podrážděná. Mým nejlepším parťákem jsou žvýkačky. Pomáhají mi se uklidnit a soustředit. Co také pomáhá je elektronika. Sama bez YT nebo jiných videjí prakticky nejím a když jdu na výlet nebo procházku, nejradši u toho fotím. Jízda v MHD znamená někomu zavolat nebo napsat, o nudě na párty nemluvě. Nejlepší však je něčím se cpát. Jsem schopná při semestrální práci spořádat neuvěřitelné množství bonbónů, sušenek, popcornu, lízátek apod. Také hodně během dne vypiju, vždycky jen jeden doušek a za chvíli zas. Moje mysl je neuvěřitelně roztěkaná a ponořit se do činnosti dokážu jen pokud je to činnost opravdu velmi fyzicky nebo psychicky náročná. Bez těchto tří pomocníků nejenže se můžu ukousat, ale ještě místo práce nevnímám a prokrastinuji.

Zajímalo by mě, jestli je to problém čistě můj nebo prostě této doby. Nebo je to snad člověku přirozené po staletí? Moje maminka nedokáže poslouchat vyprávění, aniž by u toho minimálně nepucovala sporák a můj tatínek, neví do jaké pozice by se z neklidu při sezení nasoukal (stejně tak jako já). No dobře, možná to máme v rodině...

Ve škole mi kamarádka řekla, že když si nedělá zápisky, není schopná výklad přednášejícího dostatečně poslouchat. Při úklidu si většina lidí pustí hudbu a zpívá si minimálně v hlavě s ní. Znám člověka, který hýbe prsty na nohou i ze spánku. Jsem divná nebo je to přirozené? Vypadá to, že mají lidé problém odděleně zaměstnávat pouze psychickou nebo pouze fyzickou stránku. Jedna naše část se totiž vždy začne "nudit" a nevědomky něco provádět. V hlavě si tak zničehonic zpíváme písničku, co jsme ráno zaslechli - a jak že byl vlastně ten text? Nebo si při poradě prohlížíme světlá smítka na černé šifónové sukni, která z ní musíme nutně do jednoho sebrat.

A někdo se kouše.
Jsem ještě normální nebo ne?

Pokračuj na: Co všechno ty internety způsobily?

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Na jakou tvorbu bych se měla podle Tebe orientovat?

Fotit 30.4% (7)
Vlogy 4.3% (1)
Gameplaye 8.7% (2)
Covery 13% (3)
Vlastní hudba 8.7% (2)
Móda 0% (0)
Psát 34.8% (8)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

TOPlist