Co by bylo, kdyby~

6. listopadu 2016 v 14:29 | Mamlena |  píšu
Dlouho jsem přemýšlela, co napsat k tématu týdne "Kdyby se dějiny odehrály jinak". Nic mě nenapadalo a zklamala jsem tak sama sebe. Správný písák by totiž měl být schopný napsat na kterékoli téma, že? Pak jsem si ale uvědomila, že není problém v nedostatku inspirace nebo mojí neschopnosti. Mám totiž k tomuto typu smýšlení celoživotně zásadní odpor.

Přestože jsou moji rodiče dva odlišné póly zeměkoule a nedokázali se shodnout ani na tom, kolik je hodin, ve výchově byli vždy jednotní a i po rozvodu - tedy nezávazně na sobě - mají stále často na mé výroky naprosto totožný názor. Oba mi tak odmala vtloukali do hlavy moudra, kterými se nevědomky zásadně řídím. Jedno z nich je i "kdyby měla teta koule, byla by strejc". Kdykoli jsem si stěžovala na to za jakých podmínek se situace stala jako např. "Já bych to zvládla, kdyby~" nebo "Šla bych tam, kdyby~", obdržela jsem jako odpověď pouze tuto větu. Ta toho říká ale mnohem víc, než se zprvu zdá.

Díky ní jsem si uvědomila, že nezáleží jakým způsobem věcí docílíte, důležitý je vždy pouze výsledek. Pokud jste neobstáli, nikoho nezajímá proč. Uvědomila jsem si i, že se nemají v životě věci podmínkovat. Každého zajímá pouze, jestli chcete jít na ty lyže nebo ne. Nikoho nezajímá, že byste možná šli kdyby tam svítilo více sluníčko, ale zase neprší, tak aspoň to není mokrý, no možná~.

Ale to nejdůležitější, co mě tato věta naučila, je nešťourat se v minulosti. Pamatovat si ji, studovat ji, ale nepřemýšlet, jak by to vše bylo jinak. Nevíte, co by se stalo a ani to nikdy nezjistíte. Můžete se tak šeredně mýlit. Věci se dějí přirozenou cestou, tak jak mají a já věřím, že se vždy dějí pro to nejlepší. Když se v hlavě zamyslíte nad svou minulostí, i zážitky které byly nepříjemné a možná jste si říkali, jak by bylo vše mnohem lepší, kdyby se vám nestaly, i tyto zážitky jsou provázány s příjemnými, za které jste doteď vděční.

I v historii tak, kdyby například někdo neohrožoval demokracii a svobodu, lidé by si neuvědomili, jak je pro ně důležitá, nedokázali by za ni bojovat a vážit si ji, tak jako si ji vážili po válce. Válka taky například dala vzniknout novým technologiím, které pomohly v lékařství i v obchodu. Nepodporuji válku, jsem VELIKÝ pacifista, jen se snažím poukázat na to, že všechno zlé co se kdy na světě stalo, bylo vždy pro něco dobré, proto bych nikdy ani v mých myšlenkách nezměnila to, jak se dějiny odehrály.

Pokračuj na: Nechala jsem si ujet tramvaj do školy

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Na jakou tvorbu bych se měla podle Tebe orientovat?

Fotit 30.4% (7)
Vlogy 4.3% (1)
Gameplaye 8.7% (2)
Covery 13% (3)
Vlastní hudba 8.7% (2)
Móda 0% (0)
Psát 34.8% (8)

Komentáře

1 nudistka | Web | 6. listopadu 2016 v 15:06 | Reagovat

Beru věci tak jak přicházejí, byť je to někdy zklamání.

2 Sarah's History | Web | 6. listopadu 2016 v 17:25 | Reagovat

Líbí se mi ta věta "Věci se dějí přirozenou cestou." Považuji za zbytečnost uvažovat nad tím, co by bylo kdyby. Smiřme se s tím, že všechno je tak, jak je. Když mám blízko k tomu litovat svých činů, vždy si řeknu, že zrovna v tu chvíli jsem to považovala za nejlepší řešení, tak na tom něco bude. Do budoucnosti třeba ten jeden jediný krok, který mě tak mrzel, může přinést něco hezkého. Kdo ví.

3 Mamlena | E-mail | Web | 10. listopadu 2016 v 21:59 | Reagovat

[1]: [2]: Jsem moc ráda, že se mnou souhlasíte :) ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

TOPlist